Págisz

Automatikai technikus gyártástechnológiai szakirány

Elektronikai technikus

Azoknak a tanulóknak ajánljuk, akik az ipari gyártóberendezések előállítását, üzemeltetését, karbantartását tekintik életpályájuknak.

Főbb területek: automatikai, elektrotechnikai, hidraulikai ismeretek alapján az ipari gyártóberendezések, automatizálásának kivitelezése , üzemeltetése, karbantartása.

PLC-k beüzemelése, a programok áttöltése, archiválása és PLC program készítése. Robotcellák üzemeltetése, gyártóberendezések összeköttetése és a megfelelő anyagáramlást biztosító rugalmas szerelési rendszer megismerése.

Ipari informatikai technikus

Az ipari informatikai technikus a gyártó és kiszolgáló ágazatok középfokú végzettségű informatikai szakembere. Alapvető feladata ipari környezetben a korszerű számítástechnikai termék-, folyamat és háttértámogatás biztosítása hardver- és szoftveroldalon egyaránt. Ide tartozik a vezetékes és vezeték nélküli összeköttetések kialakításának megtervezése, koordinálása és fenntartása, alapvető távközlési és hálózati rendszerek üzemeltetése. Feladatkörét bővíti az iparban felmerülő digitális adat- és jelfeldolgozási igények felmérése, műszaki dokumentálása, azok felhasználói szintig történő megvalósítása. Olyan átfogó műszaki ismeretekkel bír, amelyek alkalmassá teszik az Ipar 4.0 környezetben történő munkavégzésre. Vállalati környezetben rendszergazdai feladatköröket lát el.

Erősáramú elektrotechnikus

Alapvető feladata a szervezet energetikai hálózatának üzemeltetése, a villamosenergia-gazdálkodás nyomon követése. Felelősségi körébe tartozik a meddőgazdálkodás, egyszerűbb kisfeszültségű hálózatok vezetékeinek méretezése. Feladata az alkalmazott irányítástechnikai, illetve hajtástechnikai installáció kezelése, összeállítása, üzemeltetése. A villamos-energetikai installáció, villamosenergia-rendszer, alállomások, védelmek teljes körű ismerete, szükség esetén azok átalakítása. Ismeri az alkalmazott villamos gépek jellemzőit, szükség esetén hibafeltárást, javítást végez. A villamosenergia-gazdálkodással összefüggő méréseket elvégzi, az ehhez szükséges mérőműszereket kiválasztja, beköti, a mérési eredményeket rögzíti, a szükséges dokumentumokat elkészíti. Ismeri és alkalmazza a méréstechnikai elveket és eszközöket, valamint a villamos biztonságtechnikai előírásokat. Munkájához szükséges műszaki rajzokat számítógéppel elkészíti. Alapvető villanyszerelői feladatokat végez.

Amit nyújtunk: 

  • Korszerű gyakorló eszközök, berendezések
  • Ipar 4.0 alkalmazása
  • Ingyenes gyakorlati képzés
  • Munkaszerződés
  • Munkabér
  • Ipari gyakorlati tapasztalat megszerzése
  • Kulturált és biztonságos munka és oktatási körülmények

Szakmai képzés helyszíne: 9028 Győr, Régi Veszprémi út 14-16.

Jelentkezés az iskolában (kiadott nyomtatványokon) 

Amennyiben további jelentkezési lapot szeretne kérni írjon a kepzes@gyvakk.hu email címre.

További információért keressen minket:

+36 70 305 0157

kepzes@gyvakk.hu

Az elektronikai technikus alapvető feladatai közé tartozik az elektromos, valamint elektronikus berendezések, műszerek tervezése, gyártása, összeszerelése, mérése, javítása és karbantartása, Ismeri és alkalmazza a villamos biztonságtechnikai, illetőleg a korszerű ESD védelmi, minőségbiztosítási előírásokat.

Képes egyedi készülékeket dokumentáció alapján megépíteni, mikrovezérlős áramköröket felprogramozni. Alkalmazza a korszerű méréstechnikai, diagnosztikai eszközöket. Számítógéppel irányított mérő, ellenőrző és gyártó eszközöket használ a programhoz.

Infokommunikációs hálózatépítő-és üzemeltető technikus

Végzettséggel az infokommunikációs hálózatok, a távközlési, informatikai- és optikai gerinc hálózatok fizikai telepítése és üzemeltetése végezhető. Munka jellégétől függően a szakember csapatban vagy önállóan dolgoznak kábelhálózatok, kötések, rendezők telepítésén és a végberendezések installálásán, az útvonalak konfigurálásán, valamint a címzések beállításán. Üzemelteti a rendszerben lévő kábelhálózati elemeket és végberendezéseket, távközlési méréseket végez, hibát diagnosztizál és javít.